Naše vinohrady

vinice Víno Vdovjak sa nachádzajú na troch tokajských honoch vo Veľkej Tŕni. Sú to hony: Berecky, Fazekaš (Hrnčiarka) a Čierna hora (Fekete hegy). Vinohrady sú vysadené na južných až juhozápadných strmých svahách priamo nad obcou. Pestujeme v nich tokajské odrody Furmint, Lipovina, Muškát žltý, Na hone Čierna hora sa nájde aj pár koreňov Rizlingu vlašského.

Odrody

Furmint

Furmint – odroda, ktorá je na Tokaji najrozšírenejšia a najkrajšia. Neskorá odroda, dávajúca pri plnej zrelosti priame a pevné vína, dokonale sa hodiace na ďalšiu archiváciu. Neskoré októbrové, či novembrové zbery furmintu dávajú vznik monumentálným bytrityckým vínam.

Lipovina

Lipovina – obľúbená odroda dávajúca rafinované korenisté víno. Neskorá odroda, ktorá do tokajských výberov vnáša nádych a vôňu rozkvitnutých kríkov tŕniek, či prezretých hrušek.

Muškát žltý

Muškát žltý – obľúbená pochúťka našich žien, a aj bažantov a lesnej zveri. Tvárna odroda, ktorá dáva jak suché a ľahké vína, tak aj krásne a ťahavé botritycké vína.

O nás

Veľká Tŕňa (klik) – naše rodinné vinárstvo sa nachádza v najkrajšej tokajskej obci s bohatou históriou nepretržite spätou s vinohradnictvím a vínom. Do vývoja obce výrazne zasiahol vpád Turkov ... čítaj viac

o Veľkej Trni
o našich vinohradoch
o pivniciach
admin panel

Najnovšie na blogu

Všetky príspevky

Get in Touch

 • Telefon:
  0911 985 673
 • Email:
  vinovdovjak@gbs.eu.sk
 • Adresa:
  Široká 119
  07682 Veľká Tŕňa
  Slovenská republika